
Bruna, Bol, Primera, van der Velde, overal ben ik op zoek naar nieuwe boeken. Merendeel gerelateerd aan de Tweede Wereldoorlog. Maar wat soms vele malen leuker is, het rondstruinen tussen de boeken bij een kringloopwinkel. Samen zoon Arjan was het weer eens tijd om op jacht te gaan naar leuke boeken en wellicht nog meer toffe zaken.
Laat is beginnen met het vooroordeel wat menigeen heeft over kringloopwinkels. Het is beslist niet zo dat hier alleen troep verkocht wordt en dat er alleen maar mensen rondlopen die iets duurder niet kunnen betalen.
Nee het tegendeel is waar, het zijn mensen van allerlei pluimage, de een heeft inderdaad niet genoeg te besteden, de ander denkt aan ons milieu en weigert het steeds nog meer producten te kopen die er al voldoende zijn, dan zie je veel lopen die producten kopen die je nieuw duur moet kopen maar die je maar tijdelijk gebruikt en dan heb je nog de groep waar ik mee zelf mee associeer, de verzamelaar en opzoek naar pareltjes.
Waar mijn jongste zoon het helemaal niets vindt, vindt Arjan het juist heerlijk. Dus zo nu en dan plannen we een ochtend kringloop. Vandaag weer naar de leukste in de regio, op naar Appingedam.
En wat koop je dan zoal, een borrelglaasje voor 25 cent, een mok die gewoon grappig leuk is en ja hoor een hele stapel boeken. Ondertussen me zitten verwonderen over andere klanten, vader en moeder die voor de kinderen allerlei leuke boeken kopen, een oma met een hele stapel Pinkeltje boeken. Een jong meisje dat zit te snuffelen tussen kleine pannetjes. En ondertussen lopen er zoveel mensen rond waar een Blokker vestiging alleen maar van kon dromen.
Mijn dag was in elk geval weer zeer geslaagd net als die van Arjan met KLM huisjes, wat boeken en een geborduurd tafreel van een aantal mensen op zee.